Psychoterapia Uzależnień

Uzależnienie dotyczy już dziś nie tylko substancji psychoaktywnych wśród których najbardziej popularne są alkohol i różnego rodzaju narkotyki. Coraz częściej do psychoterapeutów trafiają ludzie, którzy nie potrafią poradzić sobie z hazardem, komputerem, seksem czy pracą. Niektórzy terapeuci uzależnień radykalnie określają wiek XXI - wiekiem uzależnień twierdząc, że wszystko co zajmuje nam zbyt dużo czasu, na czym cierpią inne sfery naszego życia jest uzależnieniem. Myślę, że to za daleko posunięte twierdzenie, sami bowiem możemy zdecydować, które sfery są dla nas naprawdę ważne, czemu chcemy się poświęcić kosztem innych rzeczy.

W przypadku głębszych uzależnień chemicznych niezbędna jest początkowo terapia w szpitalu w warunkach stacjonarnych, bywa że poprzedzona jest detoksem. Uzależnienia chemiczne jak i behawioralne: seks, masturbacja, komputer, praca czy hazard zwykle są objawem zaburzeń w sferze emocjonalnej, często więc dotykamy w toku terapii innych spraw niż te bezpośrednio związane z uzależnieniem.

Prowadzę również terapię uzależnień dla osób z rodzin dotkniętych problemem uzależnień, w której mam szerokie doświadczenie, łącznie z prowadzeniem grup dla osób współuzależnionych bądź z syndromem DDA.

Zapraszam do mojego gabinetu w Krakowie - ul. Wójtowska 3

Tel: 533 863 923

E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


 
ul. Wójtowska 3
03-020 Kraków
Tel: 533 863 923